Nitra zdolala Levice až po predĺžení

Publikované: 04.03.2013 Autor: denník Šport, SITA

Prievidza - Handlová (Šturcel, Ondrej Haviar) (Foto: Ivan Valko)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

- Základná časť sezóny sa pôvodne mala skončiť práve 36. kolom, no po zásahoch do vyžrebovania treba ešte odohrať kompletné 4., 6., 8. a 27. kolo.

- Handlová ukončila deväťzápasový pôst, keď zdolala svojho najtradičnejšieho rivala. Ten, naopak, natiahol šnúru prehier už na šesť duelov.

- Víkendové 36. kolo bolo rozťahané do troch dní. V piatok Banská Bystrica zdolala Spišskú Novú Ves 84:74, dnes sa dohráva šláger Nitra – Levice (18.00).

PROGRAM 4. KOLA

UTOROK 5. MARCA: Prievidza – Komárno (18.00).

STREDA 6. MARCA: Nitra – Inter, Banská Bystrica – Svit (obidva 18.00).

PIATOK 8. MARCA: Levice – Handlová (18.00). Spišská Nová Ves má voľno.

NITRA – LEVICE 93:91 pp

(21:22, 40:44, 64:67, 79:79)

BK EDYMAX SPU: Kovačevič 21/3 trojky, Tomek 16/11 doskokov, Geiger 15, Sparks 9, McClain 8 (Noel 16/11 doskokov, Bilič 8, Kosa 0). Tréner: Ľ. Urban.

ASTRUM: Nuhanovič 21/11 doskokov, Simmons 18, Fields 16, Kemp 12, Mrviš 5 (Lehman 6, Addison 6, Grznár 4, Nuber 3, Vojtek 0). Tréner: O. Meleščenko.

TH: 25/17 – 22/10. FAULY: 20 – 22, 5 faulov: 41. Bilič, 44. McClain – 40. Simmons, 44. Addison - TROJKY: 8 – 5. 1000.Ženiš, Lamoš, Margala. ŠTVRTINY: 21:22, 19:22, 24:23, 15:12 – 14:12.

Do krajského derby nastúpili domáci aj s novými posilami – Noelom a Biličom. V úvode viedli Levice už 6:0, no onedlho bolo 8:9 z ich pohľadu. Následne bola hra vyrovnaná až do 18. min, kedy sa levickí legionári postarali o 6-bodové vedenie po troch smečoch (44:38). Prvý polčas so sirénou uzavrel Kovačevič na 40:44. Leviciam vyšiel vstup aj do druhej polovice hry, keď po dvoch minútach viedli už o 9 bodov (51:42). Nitra však dvoma trojkami stiahla na 48:51 a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času získala vedenie (77:76). Simmons ale trojkou upravil na 77:79 a Bilič 24 sekúnd pred koncom vyrovnal. Aj predĺženie bolo vyrovnané, o víťazovi rozhodol 4 sekundy pred koncom Tomek.

HANDLOVÁ - PRIEVIDZA 73:71 (20:21, 47:34, 58:58)
MBK BANÍK: Bridgewaters 40/4 trojky, Haviar 9, Vido 4, Crimmins 4, Boor 2 (Podhorský 7, Vojtek 4, Golian 3, Kiss 0). Tréner: K. Kučera.
BC: Mijajlovič 12, Powers 12, Baťka 9, D. Harris 4, Jašš 0 (Žiak 20, Manns 10, Boon 3, Meznarič 1, Šturcel 0, Falkner 0). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 26/21 – 20/14. FAULY: 23 – 30, 5 faulov: 27. Crimmins, 38. Podhorský – 27. D. Harris, 37. Jašš, 37. Powers. TCH: 29. tréner hostí. 800. Lukáč, Ženiš, Doušek. ŠTVRTINY: 20:21, 27:13, 11:24, 15:13.

Miernym favoritom najtradičnejšieho slovenského derby boli hostia, hoci ich posledné výsledky sa podobali tým, ktoré dosiahli domáci. Derby má však svoje vlastné pravidlá a špecifiká a tie sa opäť potvrdili. Vyrovnanú prvú štvrtinu vyhrali o bod hostia, druhú jednoznačne domáci baníci. To mohli vidieť diváci aj pred televíznymi obrazovkami kvalitný a bojovný basketbal. Po prestávke Handlová poľavila, čo večný rival okamžite využil, skorigoval stav, ba sa ujal aj vedenia. To už prebiehala posledná štvrtina, súperi sa neustále striedali vo vedení. Baníci z Handlovej mali však vo svojich radoch lídra v podobe vynikajúco hrajúceho Bridgewatersa ktorého Prievidžania nedokázali úspešne pokryť.

SVIT – KOMÁRNO 97:86 (26:19, 64:39, 80:64)
BK ISKRA: C. Jackson 27/4 trojky, Channels 14, Bond 14, Findura 5, Znanec 1 (Mascoll 12, McNeal 11, Míčka 8, Cvitanovič 5, Hrabčák 0, Buday 0). Tréner: D. Solomon.
MBK RIEKER: Stevens 26, Thompson 25, Dubovský 8, Lowe 3, Bílik 2 (Simpson 12, Kozlík 8, Šoška 2). Tréner: F. Rón .
H TH: 23/15 – 17/11. FAULY: 19 – 19, 5 faulov: 40. Thompson. TROJKY: 10 – 5. 600. Brziak, Kúkelčík, Daňo. ŠTVRTINY: 26:19, 38:20, 16:25, 17:22.

Za Svit nastúpila nová akvizícia Jackson, ktorý sa hneď stal najlepším strelcom stretnutia. Domáce „medvede“ nastúpili na zápas veľmi koncentrovane. Darila sa im streľba a výborne bránili víťaza Slovenského pohára. V 16. min po trojbodovom koši Jacksona už vyhrávali 47:27. V týchto častiach zápasu hostia pôsobili ako štatisti a Svitu vychádzalo takmer všetko, hlavne trojková streľba, ktorú mali v prvom polčase 9/8 , kým hostia iba 8/1. Po polčasovej prestávke sa obraz hry trošku zmenil. Hostia mierne znižovali a v 32. min bolo 90:81, ale to bolo z ich strany všetko. Svit si prvopolčasové pohodlné vedenie udržiaval do konca zápasu a zaslúžene zvíťazil po totálnom kolektívnom výkone.

SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

27 Los Angeles Lakers 3/8 27,27%
28 Minnesota Timberwolves 2/7 22,22%